Porady i ciekawostki ogrodnicze

Jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

24.09.2015 r.

Od wczoraj zawitała kalendarzowa jesień - w ogrodzie pamiętajmy o spokojnym przygotowaniu roślin do spoczynku zimowego. Jeszcze jest czas na nawożenie jesiennymi nawozami, które zawierają małe ilości azotu. Pielęgnujemy rabaty, po przez odc... Czytaj więcej »
Sosna

Sosna

05.02.2015 r.

Sosna zaliczana jest do dużej grupy iglaków. Iglaki rosną w każdym prawie ogrodzie, odmiany karłowe, szczepione, cięte, o różnych barwach igieł i o różnej fakturze i pokroju. Sosna pospolita lub zwyczajna Pinus sylvestris to s... Czytaj więcej »
Ciemiernik

Ciemiernik

23.01.2015 r.

Ciemiernik  Helleborus L. jest bardzo ciekawą i godną uwagi rośliną, która zaczyna kwitnąć już od grudnia. Ciemierniki występują w  barwach - białej, zielonej, seledynowej, czerwonej, purpurowej, a nawet żółtej. Roślina odp... Czytaj więcej »
Ogród zimą

Ogród zimą

05.01.2015 r.

Zima często kojarzy się z uśpionym ogrodem, w którym widoczne są głównie rośliny iglaste. Jesień ze swoimi spadającymi temperaturami, potem zima przygotowuje rośliny do pewnego rodzaju uśpienia. Rośliny liściaste czy to drzewa czy kr... Czytaj więcej »
Zabiegi jesienne w ogrodzie

Zabiegi jesienne w ogrodzie

13.09.2014 r.

Wrzesień to miesiąc, który zalicza się do miesięcy jesiennych, chociaż  jeszcze trwa kalendarzowe lato. Jesienią w ogrodzie, każda roślina wybarwia się i ma intensywny kolor. Pięknie wybarwiają się  liście, owoce, owocostany bylin... Czytaj więcej »
< 12