Porady i ciekawostki ogrodnicze

Lilia

Lilia

04.07.2014 r.

Miesiące letnie obfitują w kwitnące rośliny jednoroczne, jak również byliny czyli rośliny wieloletnie. Rośliny kwitnące latem zachwycają różnorodnością barw, kształtów i obfitością kwitnienia. W donicach królują kwiaty ... Czytaj więcej »
Róża

Róża

02.06.2014 r.

Czerwiec to miesiąc, w którym zakwitają róże. Róża nazywana królową kwiatów wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji ale także odpowiedniej ochrony przed szkodnikami i chorobami. Najważniejsze czynniki, kt&oacut... Czytaj więcej »
Zabiegi wiosenne w ogrodzie

Zabiegi wiosenne w ogrodzie

02.05.2014 r.

Wiosna to okres, kiedy po zimowym spoczynku budzą się do życia rośliny. Przyroda wita nas paletą barw, pąków, liści i kwiatów. Czas ten jest szczególnie piękny. W tym czasie ogród wymaga szczególnych zabieg&oacut... Czytaj więcej »
Trzmielina

Trzmielina

02.05.2014 r.

Jest to roślina o zimozielonych liściach, które w zależności od odmiany mają inną barwę. Trzmielina Euonymus Fortune'a jest rośliną płożącą, doskonale znosi przycinanie, a jeśli będzie mieć podpórkę to będzie się na nią wspinać.... Czytaj więcej »
Wiśnia piłkowana

Wiśnia piłkowana

02.05.2014 r.

Wiele roślin wiosenną porą urzeka urodą,  no ale jaka roślina zastąpi kwitnącą wiśnię? Wiśnia piłkowana Prunus serrulata 'Kiku-shidare-zakura' to niewielkie drzewo, przeważnie szczepione na podkładce tworzy parasolowatą koronę, kt&oacut... Czytaj więcej »
12 >